Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)简体中文
关于“公民论坛”1989年11月17日至12月30日的档案资料全集已经由当代历史研究所出版:《公民论坛: 1989年11月-12月 第二卷: 文献资料》作者: Jiří Suk(布尔诺, Doplněk, 1998年, 330页)全集包括了文献汇编, 英文综述, 缩写列表和索引。这个版本主要得益于“公民论坛”协调中心档案馆的资料集成。它补充和进一步完善了1989年11月到12月期间的事件年表。
.
1989, 21. prosinec, Praha. Protestní provolání Občanského fóra a Verejnosti proti násiliu k brutálnímu potlačování občanských demonstrací v Rumunsku.

Výzva
Občanské fórum a Verejnosť proti násiliu – československá hnutí za svobodu občanů, humanitu a nenásilí ostře protestují proti totalitnímu systému Ceauşeskovy vládnoucí mešiny, zejména proti masakrům, kterých se v poslední době dopouští.

Vyzýváme národy celého světa a jejich vlády, politické strany, církve, kulturní a humanitární organizace a jednotlivce ke společné podpoře bezbranného lidu Rumunska. Zejména vyzýváme k úplné diplomatické, hospodářské a kulturní izolaci země při současném zajištění humanitární pomoci všem postiženým rumunským občanům.

Zvláště důrazně se obracíme na vlády zemí RVHP a Varšavské smlouvy, v jejichž prostředí Rumunská enkláva státního teroru vznikla a přežívá.

Praha, Bratislava, 21.12.1989, Československo

Občanské fórum
Koordinační centrum Praha

Verejnosť proti násiliu
Bratislava
  • Všem světovým agenturám
  • Všem vládám RVHP a Varšavské smlouvy
  • Evropskému společenství
  • OSN a Radě bezpečnosti
  • Vládě Rumunské socialistické republiky
 
tobacamptobacamp
tobacamp