Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)简体中文
The complete edition of the Civic Forum documents from 17 November to 30 December 1989 was published by the Institute for Contemporary History as SUK, Jiří: Občanské fórum. Listopad-prosinec 1989. 2. díl – Dokumenty (Brno, Doplněk 1988, 330 pp). It includes a guide into the collection of documents, English summary, list of abbreviations, and an index. The edition was based on the Archives of the Civic Forum Coordination Centre. It complements and further develops the chronology of November and December 1989.
.
1989, 21. prosinec, Praha. Protestní provolání Občanského fóra a Verejnosti proti násiliu k brutálnímu potlačování občanských demonstrací v Rumunsku.

Výzva
Občanské fórum a Verejnosť proti násiliu – československá hnutí za svobodu občanů, humanitu a nenásilí ostře protestují proti totalitnímu systému Ceauşeskovy vládnoucí mešiny, zejména proti masakrům, kterých se v poslední době dopouští.

Vyzýváme národy celého světa a jejich vlády, politické strany, církve, kulturní a humanitární organizace a jednotlivce ke společné podpoře bezbranného lidu Rumunska. Zejména vyzýváme k úplné diplomatické, hospodářské a kulturní izolaci země při současném zajištění humanitární pomoci všem postiženým rumunským občanům.

Zvláště důrazně se obracíme na vlády zemí RVHP a Varšavské smlouvy, v jejichž prostředí Rumunská enkláva státního teroru vznikla a přežívá.

Praha, Bratislava, 21.12.1989, Československo

Občanské fórum
Koordinační centrum Praha

Verejnosť proti násiliu
Bratislava
  • Všem světovým agenturám
  • Všem vládám RVHP a Varšavské smlouvy
  • Evropskému společenství
  • OSN a Radě bezpečnosti
  • Vládě Rumunské socialistické republiky
 
tobacamptobacamp
tobacamp