Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)简体中文
关于“公民论坛”1989年11月17日至12月30日的档案资料全集已经由当代历史研究所出版:《公民论坛: 1989年11月-12月 第二卷: 文献资料》作者: Jiří Suk(布尔诺, Doplněk, 1998年, 330页)全集包括了文献汇编, 英文综述, 缩写列表和索引。这个版本主要得益于“公民论坛”协调中心档案馆的资料集成。它补充和进一步完善了1989年11月到12月期间的事件年表。
47 Array 打印 Array
.
1989, 7. prosinec, 1.36 hod., Praha. – Sdělení Petra Pitharta členům krizového štábu Koordinačního centra Občanského fóra o aktuálním stanovisku Verejnosti proti násiliu k otázce federální vlády.
Informace pro krizový štáb na základě telefonátu Budaj–Pithart v 01.30 hod. Slovenští přátelé po zhlédnutí včerejšího televizního projevu předsedy Adamce dávají v úvahu neobracet se již na něj s další žádostí na rekonstrukci vlády, ale obrátit se rovnou na prof. Komárka s výzvou, aby vytvořil vládu národní záchrany. Toto své stanovisko opírají o následující argumenty:
  1. Adamec nenabídl program, který by mohl být přesvědčivý. Setrvává uprogramu tzv. přestavby, který nabídl už před půl rokem.
  2. Jeho projev v televizi považujeme za nevhodný, za pokus o zvyšovánívnitropolitického napětí. Ztratil naši důvěru.
Slovenští přátelé chtějí v každém případě jednat po dohodě s námi, takže společného stanoviska musí být dosaženo. Budou očekávat naši reakci od 8.00 hod. ráno, aniž by spěchali. Domnívají se, že dohodnutých deset hodin jako termín, kdy má být náš návrh odevzdán, lze po telefonické dohodě odložit (kdyby se přece jen návrh podal).
Schůzka krizového štábu po osmé hodině zřejmě nezbytná.

Pithart, 01.36 hod.
PS: Dopis Adamcovi je připraven.
 
tobacamptobacamp
tobacamp