Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)简体中文
Kompletní soubor dokumentů Občanského fóra z období od 17. listopadu do 30. prosince 1989 včetně archeografického úvodu, anglického resumé, seznamu použitých zkratek a jmenného rejstříku vydal Ústav pro soudobé dějiny AV ČR v brněnském nakladatelství Doplněk v roce 1998 pod názvem SUK: Jiří: Občanské fórum. Listopad–prosinec 1989. 2. díl – Dokumenty, 330 stran. Edice dokumentů je založena na písemnostech z Archivu Koordinačního centra Občanského fóra. Doplňuje a rozvíjí podrobnou chronologii listopadových a prosincových dnů roku 1989.
1989, 6. prosinec, od 20.30 hod., Praha. Jednání krizového štábu Koordinačního centra Občanského fóra s Valtrem Komárkem o aktualizaci návrhu Občanského fóra a Verejnosti proti násiliu na složení federální vlády.

Krizový štáb KC OF – zasedající s přestávkami od 15. hodiny – formuloval v druhém dopise OF a VPN premiérovi Adamcovi svůj rozšířený návrh na složení federální vlády. Ve 20.30 se na pozvání Václava Havla dostavil ředitel Prognostického ústavu ČSAV Valtr Komárek. Havel ho nejprve požádal, aby se za Občanské fórum zúčastnil televizní diskuse, v níž se mají střetnout zástupci Občanského fóra, Verejnosti proti násiliu a stávkujících studentů s představiteli Komunistické strany Československa. V této souvislosti Občanské fórum odmítlo návrh generálního tajemníka ÚV KSČ Karla Urbánka, aby se této diskuse účastnili rovněž zástupci stran Národní fronty i dalších nově vznikajících stran.

icon Přepis jednání (113.34 kB)
 
tobacamptobacamp
tobacamp