Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)简体中文
The complete edition of the Civic Forum documents from 17 November to 30 December 1989 was published by the Institute for Contemporary History as SUK, Jiří: Občanské fórum. Listopad-prosinec 1989. 2. díl – Dokumenty (Brno, Doplněk 1988, 330 pp). It includes a guide into the collection of documents, English summary, list of abbreviations, and an index. The edition was based on the Archives of the Civic Forum Coordination Centre. It complements and further develops the chronology of November and December 1989.
.
1989, 16. prosinec, Praha. Koordinační centrum Občanského fóra občanským fórům v krajích a okresech: Koncept výzvy poslancům Federálního shromáždění, aby zvolili Václava Havla prezidentem, a to veřejnou aklamací.

Koncept poslancům FS

Paní poslankyně (pane poslanče),
občané shromáždění dnes v ... se na Vás obracejí s požadavkem, abyste podpořil(a) volbu Václava Havla na prezidenta ČSSR. Volba by měla proběhnout v ústavou stanoveném termínu, tj. do 24. prosince t. r. Zároveň požadujeme změnit jednací řád FS v bodě, který upravuje formu volby prezidenta republiky tak, aby se hlasovalo veřejně a jmenovitě, a tím by byl poslanec pod kontrolou voličů. Otevřený dopis je určen ke zveřejnění ve sdělovacích prostředcích.

V ... dne ... [Podpis] ...
 
 
tobacamptobacamp
tobacamp