Čeština (Česká republika)English (United Kingdom)简体中文
The complete edition of the Civic Forum documents from 17 November to 30 December 1989 was published by the Institute for Contemporary History as SUK, Jiří: Občanské fórum. Listopad-prosinec 1989. 2. díl – Dokumenty (Brno, Doplněk 1988, 330 pp). It includes a guide into the collection of documents, English summary, list of abbreviations, and an index. The edition was based on the Archives of the Civic Forum Coordination Centre. It complements and further develops the chronology of November and December 1989.
.
1989, 22. prosinec, Praha. Prohlášení Koordinačního centra Občanského fóra odmítající řešení společenskopolitických problémů »revoluční cestou«.

V poslední době dochází k různým i dobře míněným snahám řešit problémy tzv. revoluční cestou. Dochází i k takovým případům, že některé OF na podnicíchsvévolně vnikají do útvarů obrany, které byly zřízeny podle dosud platného zákona o obraně státu. Takové jednání nesmíme připustit, protože nás diskredituje. OF je hnutím občanů usilující o demokracii a právní stát. To je naše základní hodnota, která nesmí být nikým, kdo se k nám hlásí, porušena. My všichni musíme dodržovat platné zákony všude a ve všem.

Koordinační centrum OF, 22. prosince 1989
 
tobacamptobacamp
tobacamp